Toka nuk gjen qetësi/ Ndihen lëkundje tjera tërmeti, ja magnituda dhe epiqendra

  Toka nuk gjen qetësi/ Ndihen lëkundje tjera tërmeti, ja magnituda dhe epiqendra

  Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në shtetin fqinj të Greqisë.

  Epiqendra e tërmetit ishte në ishullin e Kretës dhe me një magnitudë 3.2 të shkallës Rihter

  Lëkundjet erdhën nga një thellësi fokale prej 5 kilometër nga sipërfaqja.

  Kujtojmë që vetëm pak ditë më parë Greqia u godit nga një tërmet i fuqishëm i magnitudës 5.4 në shkallën Rihter

  Ky muaj ka pasur termete ne te gjithe Ballkanin nga greqia ne shqiperi turqi por fatmiresisht lekundjet kane qene te lehta dhe cdo gje ka shkuar mire.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *