Vajza 2 vjeçe i merr jetën aksidentalisht të ëmës në makinë (FOTO)

  Një nënë e re humbi jetën aksidentalisht nga vajza e saj dy vjeçare, pasi mbylli dritaren e BMË duke shtypur butonin automatik të makinës, në Bjellorusi

  Yulia Sharko, 21 vjeçe, u përpoq ta merrte vajzën nga makina përmes dritares së sediljes së përparme, kur ndodhi edhe ngjarja tragjike.

  Fëmija shtypi çelësin automatik – për mbylljen e dritares, dhe xhami vrau nënën e saj.

  Burri i saj Artur nxiroi dhe e nxori atë, por e gjeti në gjendje kritike për jetën. Ajo vdiq tetë ditë më vonë nga dëmtimi i trurit në spitalin rajonal Brest, në jug-perëndim të Bjellorusisë.

  Gruaja ndërroi jetë, teksa priste të festonte ditëlindjen e 21-të./

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *