Vazja 4 vjecare diagnostikohet me kancer ne tru por ajo perseri buzeqesh. Video

Një vajzë 4-vjeçare nga Wisconsin ka frymëzuar pothuajse të gjithë ata që takon.

Delane po lufton me kancerin e trurit dhe javën e ardhshme ajo do të kete ditëlindjen që nëna e saj thotë se do të jetë shumë e veçantë.

“Ajo ka nje vajze qe e ben cdo dite te lumtur. Kjo është arsyeja pse ajo është engjëlli ynë dhe ne shpresojme qe ajo ta kaloj me sukses kete semundje.

Vajza e re u diagnostikua me kancer të trurit në fund të tetorit, raportoi agjensia e lajme.

“Ajo mendon se shkon ne spital per nje loje dhe nuk e di se per cfare semundje po kurohet”

Nëna e saj tha se mjekët i dhanë shume shpresa per te.

Ajo ka thene se per ne “Zemra jote ndalon për një minutë. Bota ndalon per ne kur mendojme qe ajo eshte kaq e vogel dhe ka kete semundje.

Një pjestar i familjes tani po i bën thirrje per te mbledhur sa me shume para per ta ndihmuar finanjarisht pasi vajza ka dhe diteindjen e cila mbush pesë vjet më 16 dhjetor.

Ata shpresojnë ta mbajnë vajzën e vogël të buzëqeshur dhe të qeshur sa më gjatë.

Mjeket kane dhene shpresa dhe shpresojme qe cdo gje te shkoje mire.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *