Zbardhet deklarata e re e Gert Shehut pse goditi Sali Berishen

Tiranë- Zbardhet një tjetër detaj rreth së personit që goditi Berishën.

Gerti Shehu, 31-vjeç ka thënë para hetuesve se ai e kishte planifikuar këtë që nga viti 1997.

Por megjithatë deklarata e tij janë kontradiktore. Kjo pasi në ’97 Gert Shehu ka qenë vetëm 6 vjeç.

Aktualisht Gerti Shehu ndodhet në spitalin e Traumës ku po mjekohet pas goditjeve që mori nga mbështetësit e Berishës pasi ai kreun aktin e dhunshëm.

Shehu akuzohet për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje. Deri më tani ai nuk ka pranuar të flasë për arsyet që shtynë drejt këtij veprimi.

Pritet që Gerti Shehu t’i nënshtrohet një ekspertize mjekësore për shkak se familjaret e tij pretendojnë se ai vuan nga probleme te shëndetit mendor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *