16-vjeçarja diagnostikohet me kancer por ka nje mesazh per te gjithe femrat

Allison Hale është një nxënëse e shkollës së mesme dhe një e mbijetuar nga kanceri

16-vjeçarja arriti ta kaloj kete sprove te rend me sukses.

Ajo tani është eshte me e forte se kurre dhe jep mesazhe qe te inkurajoj te semuret e tjere.

16 vjcarja tha se “Ju duhet të ndaloni së menduari te keqen. Tregohuni optimist. Pasi dhe une ne fillim isha e frikesuar por pjesa më e madhe e kësaj frike u qetësua pasi ajo filloi trajtimin në Spitalin e Fëmijëve Riley të Indianapolis në janar

Unë takova infermieret dhe ata u sollen shume mire me mua dhe cdo gje shkoje shume mire.

Por i vetmi problem eshte se humba floket por lajmi i mire eshte se po e fitoje kete beteje te rend ne jeten time ndaj nuk duhet te jesh pesimisit cdo gje do te shkoje mire dhe dite me te bukura do te vijne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *