Saturday, May 21, 2022


Home2 muaj pas përmbytjeve, në Venecia po ndodh diçka akoma më shqetësuese...
Array

2 muaj pas përmbytjeve, në Venecia po ndodh diçka akoma më shqetësuese (Foto)Vetëm dy muaj pasi përmbytjet që shkaktuan mbi 1 miliard euro dëme, zbatica ka bërë që kanalet në qytetin e Venecias pothuajse të thahen.

Qyteti ka përjetuar nivelet më të larta të ujit në 50 vitet e fundit, ndërsa tashmë gondolat dhe varkat kanë mbetur të bllokuara në qytetin me kanalet e famshëm të thara e të mbushur me baltë.

Uji arriti kulmin 45 centimetra nën nivelin e detit pasditen e së hënës, duke e bërë ta pamundur lundrimin në disa zona të Venecias.

Në fotografitë e shpërndara në rrjetet sociale duke kanalet e thara, me anijet e mbetura në baltë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments