30 vjecari kishte dhimbje stomaku por nuk i beson vetes kur ben vizitë tek mjeku

Cifti ishte kthyer nga pushimet dhe kishte kohe qe bashkehsorti kishte dhimbje ne stomak. Dhimbja behej dhe me e rende dhe 30 vjecari shkoi te bej nje vizite tek mjeku.

Mjeku e vizitoi dhe i dha ilace per ta qetesuar por dhimbja filloi te behej dhe me e forte.

“I thashë mjekut tim stomaku po ndihej më keq se më parë dhe i thashë se vura re gjak në jashtëqitjen time. U tremba sepse është hera e parë që e shoh. …

Me pas fillova te bie nga pesha ne menyr te shpejte dhe duke u ushqyer normalisht.

Pasi shkova perseri te beja nje vizite mjeku me tha te beja nje kolonoskopi dhe me pas mjeku zbuloi se kisha nje tumor ne zorren e trashe.

E kisha len veten per shume kohe pas dore dhe tumori ishte rritur ndaj e bej kete histori publike qe te sensibilizoj njerezit qe te bejn me shume kontrolle me veten e tyre dhe te mos e len veten pas dore.

Simptomat e kancerit të zorrës së trashë tek të rinjtë

-Dhimbje barku
-Gjakderdhje rektale
-Diarreja
-Anemia nga mungesa e hekurit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *