“S’e mbajte premtimin”, shpërthen në lot moderatorja pas ndarjes nga jeta të Elonës. I qëndroi mbi kokë në spital

  Moderatorja kosovare Sasa Hoda ka shprehur dhimbjen e saj pas humbjes së Elonës, 15-vjeçares me sëmundje të rrallë që ndërroi jetë në Turqi. Në një postim në rrjetet sociale, Hoda ka publikuar foton e vogëlushes së ndjerë dhe krahas saj shkruan se sa e dëshpëruar është nga kjo humbje.

  “Ti nuk e mbajte premtimin, na le dhe shkove! Zoti të deshi pranë vetes. U prehsh në paq, ëngjëll i bukur i parajsës,”– shkruan Hoda krahas fotos teksa postimin e ka shoqëruar me një emoji me zemër të thyer, për të treguar gjendjen e saj emocionale.

  Poshtë këtij postimi kanë vijuar komentet ngushëlluese dhe të trishtuara, për ngjarjen e ndodhur. Gjithashtu në sy bie edhe koemnti i modeles Majlinda Zeka.

  Sasa është një nga personat që ka qëndruar më pranë 15-vjeçares së ndjerë nga Fushë Kruja. Ajo publikonte shpesh herë foto dhe video në rrjetet sociale ku shihej se si e inkurajonte Elonën që t’i bënte ballë sëmundjes së rrallë.

  Elona Kuburja ndërroi jetë paraditen e sotme në spitalin e Turqisë ku ishte dërguar për kurim. Familjarët e 15-vjeçares bënin apel prej kohësh në media për sëmundjen e rrallë të së bijës, që gjë bëri gjithë shqiptarët bashkë, VIP-a ose jo.

  Kryeministri Edi Rama reagoi gjithashtu në lidhje me këtë rast të rëndë. Ai mori përsipër të hiqte shpenzimet e kurimit të Elonës, së vogël, por fatkeqësisht ajo nuk ia doli mbanë.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *