Ajo qe fshihet eshte 10 here me e madhe: Flet mjeku i njohur, ja kur pritet te bjere numri i te infektuarve

  0
  88

  Pellumb Pipero nje nga mjeket me te mire ne nje interviste ka thene se nese sot kemi kaq raste te prekura me koronavirus ajo qe fshihet eshte 10 here me e madhe prandaj njerezit nuk duhet te tregohen kaq neglizhent.

  Ai thote se vetem ne muajin maj do te kemi nje renie te infektuarve.
  Pipero shton se nese i referohemi nje studimi qe vajza ime ma dergoi dje nga Italia dhe qe po merret ne konsiderate ne ende shohim vetem majen e ajsbergut.

  Ne fillimet e saj Kina kishte 100 raste por me pas dolen se ishin 1500.
  Ndersa ne kemi 48 raste deri tani por ajo qe fshihet eshte 10 here me e madhe ndaj shpresojme qe masat e marra do te ulin numrin e te infektuarve.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here