Saturday, May 21, 2022


HomeAlvin Berisha në spital, ja çfarë thotë stafi i mjekëve
Array

Alvin Berisha në spital, ja çfarë thotë stafi i mjekëveMësohet se ditën e sotme Alvin së bashku me familjarët e tij lkanë kryer vizitat mjekësore në spitalin pranë qytetit ku jeton në Itali

Një ekip mjekësh italian do të ndjekë shëndetin e djalit dhe në veçanti këmbën për një ndërhyrje të mundshme kirurgjikale të specializuar pasi ajo i ka krijuar vështirësi në ecje.

Gjthashtu mësohet se duke qene sa ai ka qene larg Italisë për 5 vite, ka harruar edhe gjuhën, prandaj po punohet për një program të veçantë për kujdesjen ndaj tij si dhe rekuperimi për rikthimin e tij në shkollë.

Vogëlushi shqiptar i cili jetoj për rreth 5 vite në Siri, ka lindur në Itali, e ka një leje qëndrimi të përhershëm në këtë vend së bashku me babain e motrat e tij.

Gjatë takimit të parë që Alvin me babain e tij ai ishte shprehur se e ka marrë malli për shokët dhe ka dëshirë të kthehet sa më shpejt në shkollë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments