Arbana Osmani ben gafen e madhe ja cfare i sugjeron muslimaneve per iftar

Arbana Osmani njihet nga të gjithë si një amvisë e kuzhiniere shumë e mirë pasi ka një libër me receta dhe çdo ditë gatuan receta të reja. Edhe tani gjatë muajit të Ramazanit ajo përpiqet të ndajë me ndjekësit e saj receta të reja që mund të shërbejnë si ide për iftarin apo syfyrin. Por me recetën e ditës së djeshme, Arbana ka bërë një gafë të madhe. Ajo kishte zgjedhur që t’iu sugjeronte besimtarëve myslimanë një recetë makaronash me pancetë derri dhe verë të bardhë.

Por mesa duket, Arbana e ka harruar faktin se myslimanët nuk konsumojnë mish derri e aq më pak alkool. Por pasi e kuptoi gafën që kishte bërë, Arbana sugjeroi disa zëvendësime për mishin e derrit por të shumtë ishin ata që e kritikuan. E pas kësaj Arbana e ka fshirë recetën nga InstaStory.

Ta keni si ide dhe për iftar me që shume mi kërkoni recetat para iftarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *