Avionin e godet rrufeja, ben ulje urgjente ne Rinas

Rinas- Gaditet nga një rrufe avioni Wizz Air që udhëtonte për Abu Dhabi.

Një aeroplan i nisur nga Aeroporti i Tiranës është goditur nga rrufeja, por fatmirësisht ka arritur që të rikthehet në pistë dhe nuk ka pasur asnjë të lënduar.

Lajmi konfirmohet nga gazetari Venhar Isufi.

Gazetari tregon se në çastin e goditjes, tronditja ka qenë e madhe.

Për këtë arsye avioni u kthye në Rinas dhe po i kryhen kontrollet e nevojshme. Noa.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *