Bashkeshorti shqiptar qëlloi me armë gruan dhe më pas vrau veten naten e djeshme

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Itali ku Oltjon Sallaku, 21-vjeçari shqiptar qëlloi me armë zjarri bashkëshorten e tij marokene, Lamia Elambri.

Kjo ngjarje një natë më parë në Cassano delle Murge, në Bari të Italisë.

Burri qëlloi gruan dhe pasi kujtoi se i kishte marrë jetën, u vetëvra duke qëlluar veten me armë zjarri në kokë.

Por, Elamri mbijetoi dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Çifti ishin prindër të një vajze 2-vjeçare, e cila në momentin e ngjarjes ndodhej në shtëpinë e gjyshes.

Pritet që të zbardhet ende arsyja që shkaktoi përleshjen mes çiftit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *