Vajza shkon te bej operim doktori i merr dy organet dhe iken ne drejtim te pa ditur. Foto

Në Indi ka ndodhur nje ngjarje shume e rende ku i semuri shkon per te ber operim dhe i marrin organet e brenshme te trupit.

Nje vajze 18-vjeçare Sunita Devi vizitoi mjekun për t’i hequr mitrën pasi vuante nga një sëmundje, por u la në një gjendje kritike pasi doktori dyshohet se i vodhi dy organet dhe u zhduk.


Nëna e saj e kuptoi se çfarë kishte ndodhur vetëm kur gjendja e saj u përkeqësua pas operacionit dhe ajo u dërgua në një spital në rrethin Muzaffarpur të Indisë. Ajo u tmerrua kur i thanë se vajza nuk kishte veshka dhe se do të vdiste nëse nuk do të kishte kujdes urgjent mjekësor.

Sunita që atëherë ka marrë dializë të rregullt dhe qëndron në spital, teksa policia është vënë në kërkim të mjekut. Dyshohet se ai bën pjesë në një rrjet të madh trafiku organesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *