Bllokohet aeroporti. Avioni bie dhe ndahet ne dy pjese gjate uljes emergjente/ foto

Një aeroplan mallrash DHL ndahet në dy pjesë gjatë një ulje emergjente në Kosta Rika.

Përplasja e Boeing 757-200 u ul në Aeroportin Ndërkombëtar Juan Santamaria në mëngjes pasi kishte probleme me sistemin e tij hidraulik.

Ai ishte nisur nga i njëjti aeroport rreth një orë më parë, në orën 9:39 të mëngjesit me orën lokale, por u kthye pas kur u zbulua problemi.

Në pamjete avionit mund të shihet duke rrëshqitur në pist me tym dhe pluhur në prag të tij, përpara se të bënte një kthesë të fortë në pistë, më pas eshte ndarë në gjysmë.

Makina zjarrfikëse shihet duke nxituar në vendngjarje dhe pamjet e mëtejshme tregojnë avionin duke u shuar.

Por fatmiresisht nuk ka pasur humbje jete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *