Cako zbulon detajin e forte: Edi Rama merr postin më të lartë nga liderat boteror

0
189

Si gjithmon Alfred Cako ben deklarata te forta rreth gjerave qe do ndodhin.

Ai ka thene se Rama po kërkon t’i zërë vendin Stoltenberg. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg mori postin e kreut të NATO-s në tetor 2014 ndërsa mandati i tij është deri në fund të shtatorit 2022.

“Stoltenbergut i mbaron mandati në shtator të vitit 2022. Rama përvec pozicionit si kryeministër i Shqipërisë gjatë takimit me Blinken në Amerikë do të diskutojë për mundësinë për t’u bërë kreu i NATO-s, një post i lartë dhe shumë prestigjioz”, tha Cako.

A do te jete e vertete nje lajm i till apo Cako flet gjithmon fjale boshe?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here