Çfarë po ndodh në Ballkan?! Pas Turqisë, termet i forte edhe ne Greqi

  0
  153

  Pas lekundjeve ne Turqi, edhe Greqia eshte tronditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet e tokës janë regjistruar pak minuta më parë, ndërsa magnituda e tyre kanë qenë 5.2 ballë e shkallës rihter.

  Epiqendra e tërmetit kanë qenë ishujt Dodekaneze, 154 km larg ishullit Rodos dhe 241 km nga qyteti turk i Muglas. Deri tani nuk ka raportime për dëme në njerëz apo dëme materiale.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here