Çfarë po ndodh? Tërmetet lekundin Ballkanin. Ja sa ishte magnituda

Një tërmet lëkundur Bullgarinë diten e hene po ashtu lekundjet jane ndjer ne Maqedonin e veriut po ashtu dhe lekundje te lehta jane ndjer diten e djshme dhe ne Diber.

Tërmetit ishte 4.5 ballë, epiqendra ka qenë 7 kilometra nga Provadia, ndërsa thellësia 10 kilometra.

Ndersa ne Shqiperi ishte 2.5 balle.

Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Nderkohe diten e sotme një tjetër tërmet ka goditur edhe jugun e Greqisë, me forcë 4.6 ballë.

POr fatmiresisht cdo gje ka shkuar mire pa probleme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *