Cfare po ndodh, tjetër tërmet në Turqi, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

  0
  93

  Turqia nuk po gjen qetesi, një tjetër tërmet i fortë eshte regjistruar pak më parë me magnitudë 4.5 i shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 8 kilometra larg Akhisar.

  Në dy ditët e fundit në Turqi janë shënuar 5 tërmete me magnitudë mbi 4 të shkallës rihter.

  Nga ky tërmet deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme materiale apo të lë nduar.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here