News

Cfare po ndodh, tjetër tërmet në Turqi, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Cfare po ndodh, tjetër tërmet në Turqi, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Turqia nuk po gjen qetesi, një tjetër tërmet i fortë eshte regjistruar pak më parë me magnitudë 4.5 i shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 8 kilometra larg Akhisar.Në dy ditët e fundit në Turqi janë shënuar 5 tërmete me magnitudë mbi 4 të shkallës rihter.

Nga ky tërmet deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme materiale apo të lë nduar.