News

Shfaqet sërish “Mihali”, polici i hidhet siper makinës për 2 km (VIDEO)

Shfaqet sërish  “Mihali”, polici i hidhet siper makinës për 2 km (VIDEO)

Këto pamje me siguri na sjellin në kujtesë veprimin në Sarandë te Mihal Kokëdhimes me turistët spanjollë.Këtë herë, rasti vjen mes një efektivi policie dhe një drejtuesi mjeti teksa ky i fundit nuk ka pranuar të ndalonte pas sinjalit nga autoriteti.

Kjo e ka detyruar efektivin ti bllokojë rrugën por as në këtë formë drejtuesi nuk është bindur dhe në këto rrethana polici është hedhur mbi kofanon e makinës dhe ndërsa mjeti ka vijuar lëvizjen, skena ka zgjatur për jo pak, por për plot 2 km.

Ngjarja ndodhi në Indi ndërsa mediat raportojnë se shoferi ishte përfshirë në një aksident. Siç shikohet edhe në videon e publikuar në internet, polici i kërkon të ndalojë, por shoferi vazhdon të ngasë makinën.