“Del pozitiv me Covid pa qenë i infektuar”, Skënder Brataj sqaron njëherë e mirë ‘fenomenin’

0
76

Ne vendin tone situata eshte noramlizuar dhe te infektuarit me kovit jane te paket ne krahasim me muaj me pare. Por ne vendin tone pritet te kete ardhur dhe versioni i ri i kovidit.

Brataj është shprehur se kur pjesa më e madhe kanë qenë të infektuar me Covid-19, është vështirë të mos dalësh pozitiv.

I ftuar në “Open”, Brataj tha se kjo ndodh pasi ka ende mbeturina të virusit. Ai shtoi se mund të jesh i shëruar, mund të kesh kaluar tre muaj nga infektimi dhe sërish të dalësh pozitiv.

Brataj tha dhe se: “Në fillim flisnin për 80% asimptomatikë, sot shifra ka arritur në mbi 90%. Sot është vështirë të mos dalësh pozitiv sepse ka mbeturina të virusit. Tani kanë rënë këto mite, mund të rrish dhe 3 muaj e të dalësh pozitiv, por kjo nuk do të thotë se je i sëmurë,”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here