Dha shtepine me qera por ve duart ne koke kur shikon cfare kishin bere cifti qe e mori me qera

Kur jep shtepin me qera gjithmon ata qe e marrin me qera e demtojne eshte bere si tradite qe kur jep shtepi me qera do ta shikosh ate te shkaterruar.Ka dhe familje qe kujdesen por ato jane te pakta.

Keshtu ka ndodhur dhe me nje pronar shtepie pasi shtepin ja dha nje djali te ri pasi ai donte te jetonte me te fejuaren.

Pasi cdo gje shkoi mire ne takimin e pare dhe rane dakord per cdo gje pas disa muajsh komshinjt filluan te ankoheshin per shkak te zhurmes qe benin.

Por kur pronari i shtepi shkon ne shtepi te bisedoj me ciftin ve duart ne koke nga pislleku dhe mbeturinat qe ishin ne shtepi.

E kishin kthyer shtepin brenda pak muajsh ne nje kosh plerash. Pasi i largoi ciftin nga shtepia pronarit nuk i ngel gje tjeter te pastroj plehrat e ciftit dhe te postoj fotot ne rrjetet sociale per te treguar se cfare ndodhi ne shtepin e tij me qera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *