“Digjet” vendi. 46 temperaturat ne kete qytet Shqiptar

Temperaturat kane arritur pikun kete vere ku ne Elbasan diten e sotme ne oren 15:00 temperaturat ka shenuar 46 grade.

Pritet dita e hene dhe e marte te jene ditet me te nxehta dhe nga dita e merkure te ulen temperaturat dhe ne disa vende te kete dhe reshje shiu.

Ekpertet paralajmerojne qe ne keto dite te nxehta te rrini ne shtepi dhe te qendroni ne hije. Mos harroni te pini sa me shume lengje dhe uje.

Muaji Korrik pritet te jete me temperatura te larta ndersa muaji Gush pritet qe te kete ulje te temperaturave transmeton shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *