Saturday, May 21, 2022


HomeDjerse dhe kolle gjatë konferences për shtyp, te nesermen ministri rezulton pozitiv...
Array

Djerse dhe kolle gjatë konferences për shtyp, te nesermen ministri rezulton pozitiv (Video)Në Iran, një prej vendeve ku koronvirusi është përhapur gjerësisht dhe ka prekur shume banorë, sipas mediave të huaja ka prekur edhe vetë zv.ministrin e Shëndetësisë në vend.

Video tregon zv / ministrin iranian se si djersitet dhe kollitet gjatë një konference për shtyp të mbajtur një ditë para se ai te njoftohej se rezulton pozitiv për koronavirus

Zv. ministri i Shëndetësisë në Iran, Iraj Harichi, pasi ka rezultuar me test pozitiv të Koronavirusit është futur në karantinë.

Lajmi është bërë i ditur nga agjensia zyrtare e lajmeve “ILNA”, ku shpjegon se Harichi është infektuar nga kjo sëmundje, e njohur gjithashtu si Covid-19, dhe është futur në karantinë, ka deklaruar një zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësë së Iranit në televizionin shtetëror.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments