Drejtoresha humbi jetën dje në dush. Tekniku tregon si ta shmangni 100% vdekjen në dush

Diten e djeshme nje mesuese humbi jeten pasi u fut ne dush dhe kjo ishte fatale per te.

Ndersa sot ka ber apel inxhineri elektrik Azmer Duleviç duke thene se duhet te merren masa qe te mos ndodhi gjera te tilla.

Ai ka thene se cdo shtepi duhet te kete mbrojtes qe ne gjuhen teknike quhet ‘salvavitta’.

@shqiptarjacom Vdekja e drejtoreshës së shkollës në Durrës, inxhineri elektrik në Report Tv: Fikni automatin kur bëni dush! Në treg mungojnë specialistët, duhen marrë masa urgjente #energjiaelektrike #durres #drejtoresheshkolle #automat #specialist #reporttv #lajme #siguria #tiktokalbania ♬ original sound – Shqiptarja.com

Tekniku ka thene se:‘Unë kam një këshillë. Kur jeni duke bërë dush ta fikni ose të hiqni spinën nga priza. Duhet të identifikohet automati sepse bojleri ka peshën elektrike më të madhe. T’i mund ta heqësh spinën nga priza por uleni automatin që të jeni të mbrojtur 100%.’- përfundoi ai.

Ndaj tregohuni me te kujdesshem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *