E fundit/ 60 infermierë shqiptare nisen drejt Italisë

  0
  100

  60 infermiere u nisen sot nga Shqipëria në drejtim te Italise për te ndihmuar koleget e tyre italian ne përballimin e situates se koronavirusit. Mësohet se jane 60 infermierë që do të asisotjne kolegët ne ditet ne vijim

  Bjme me dije se pak javë më parë, nga Shqipëria u nisen në Itali 30 mjekë dhe infermierë, të cilët po punojne në frontin e parë në spitalet e qytetit te Breshias.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here