Ekpertete mendojn se fundi i luftës varet nga e dashura e Putinit

Flitet ne media se Alina Kabaeva ka ne dore mendjen e Putinit.Vetem ajo mund ta ndaloj kete lufte.

Sipas raporteve thuhet se:“Miqtë e Alinës po i luten që të kthehet në Rusi dhe ta bindë Putinin të ndalojë luftën ”, thanë disa burime anonime.

Por ajo ndodhet ne Zvicer ku dhe dhe atje po mblidhet nje peticion per ta perzen nga rezidenca e saj ne Zvicer.

Mbi 60 mije persona kane frimosur kete peticoon per ta larguar ate.

Por kush është Alina Kabaeva?

Vajza e një futbollisti sovjetik, Alina Kabaeva është një ish-yll i gjimnastikës ritmike ruse. 38 vjeç, ajo ka fituar dy herë medaljen e artë olimpike dhe kampionatin botëror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *