Gabimi qe qeni cdo here kur lani rrobat ne lavatricen tuaj

Unë jam një ekspert pastrimi dhe njerëzit bëjnë gjithmonë të njëjtin gabim kur bëhet fjalë për larjen e rrobave – kujdes kjo e bën atë më të pistë

Një ekspert i PASTRIMIT ka zbuluar se njerëzit gjithmonë bëjnë të njëjtin gabim kur bëhet fjalë për të larë rrobat e tyre – dhe paralajmëron se mund të jetë duke i bërë rrobat më të pista. Ekspertja e pastrimit, Stephanie Booth, ka paralajmëruar se ju ndoshta jeni duke e bërë ujin tuaj më të fortë dhe kjo në fakt do t’ju shkatërrojë rrobat tuaja.

Duke folur për The Express , ajo zbuloi se disa të apasionuar pas pastrimit po rekomandojnë kombinimin e kripërave Epsom me vajra esencialë për të krijuar një përforcues të aromës dhe më pas shtimin e tij në larjen e tyre.

Por sipas Stephanie, kjo mund të bëjë më shumë dëm aq sa mirë, pasi pengon detergjentin e larjes të bëjë punën e tij siç duhet. “Pra…shtimi i kripës Epsom mund të kundërshtojë efektet e sapunit ose detergjentit tuaj të rrobave. Kjo për shkak se kripa Epsom është sulfat magnezi.”

“Këto minerale lidhin sapunët dhe detergjentët duke i bërë ato më pak efektive në pastrimin e pëlhurave tuaja,” vazhdoi ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *