Granti i tha s’të dua/ Fifi nuk duron më kapet keq dhe me Monikën: Ma ngece bukën në fyt, ky lloj njeriu je ti

  0
  115

  Banorët kanë më shumë se sa dy javë të izoluar por mesa duket disa gjëra themelore nuk po gjejnë dot zgjidhje mes tyre.

  Ndarja e detyrave lidhur me rregullin dhe pastërtinë në shtëpi mund të konsiderohet me bindje si ‘’molla e sherrit’’ për konkurentët.

  Paraditen e sotme ata kanë tentuar nëpërmjet një mbledhjeje të përcaktojnë një rend të caktuar për ndarjen e punëve të shtëpisë.

  Nga gjithë diskutimi lindi dhe një k onflikt në dukje b anal mes Fifit dhe Monikës. Këngëtarja e ak uzoi Monikën se kujdesi i saj për pastërtinë është i tepruar.

  “Ti e tepron, mua ma ngece bukën ne fyt. Ja, ky lloj njeriu je ti’’,- tha ajo. Nga ana tjetër Monika replikoi duke thënë: Je shumë e vogël, të paktën unë nuk ofendoj njëri. Me mua ke ndërprerë çdo marrëdhënie.

  Debati degradoi në ofendime nga të dyja palët, teksa dhe banorët e tjerë ndërhynë për t’i dhënë fund kësaj mosmarrëveshje. Një natë më herët Fifi dhe Monika u dakortësuan me njëra-tjetrën që të organizojnë disa debate mes tyre në mënyrë të tillë që të provokojnë pjesën tjetër të banorëve. Nuk dihet nëse dhe ky konflikt i sotëm ishte pjesë e këtij pakti.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here