Habit Greqia/ Merr vendimin absurd për Kacifas: Ishte njeri i mirë dhe…

  Një lajm absurd vjen nga shteti fqinj Greqia. Prokuroria do të ngrejë procedim penal për ngjarjen e Kacifas: “Ishte njeri i mirë, të gjenden fajtorët”.

  Prokuroria greke do të nisë hetimet për humjen jettës se minoritarit grek Kostandin Kacifas, bëjnë me dije mediat fqinje.

  Po sipas mediave helene, prokurori grek Konstantinos Simitzoglou ka ngritur një çështje penale për vr asjen e Kacifas dhe do të thërrasë mjekun ligjor për “të identifikuar autorët e panjohur” që qëlluan në drejtim të tij.

  Prokuroria greke do të kërkojë informacion nga drejtësia shqiptare mbi detajet rreth operacionit ku humbi jeten Kacifas. Ndërsa hetimi ka nisur me akuzën se vra sja ka qenë e qëllimshme dhe në bashkëpunim.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *