Saturday, May 21, 2022


HomeHarrojini ditet me diell, sinoptikanët bëjnë paralajmërimin, ja si ndryshon moti nesër
Array

Harrojini ditet me diell, sinoptikanët bëjnë paralajmërimin, ja si ndryshon moti nesërDielli, por edhe kthjellimet do te vazhdojnë të jenë prezente sot në vend deri mesditën e të mërkurës, ndërsa gjatë mbrëmjes pritet te nisin shirat në pjesën më të madhe të vendit.

Sinoptikanët lajmërojnë se edhe dita e enjte do ketë reshje, per t’ja lene vendin kthjellimeve serish në fundjavë.

Njoftimi nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak:

Moti me diell po na shoqëron gjatë ditës së sotme e po kështu edhe në mëngjesin e së mërkurës. Më tej, vranësirat do të pësojnë shtim deri dhe të dendura duke nisur nga orët e mesditës.

Prej orëve të pasdites, reshjet e shiut në intensitet të ulët do të prekin pjesën bregdetare.

Në mbrëmje, reshjet me intensitet të ulët do të përfshijnë pjesën më të madhe të territorit, ndërsa në bregdet do të marrin karakter shtrëngatash.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në brigjet detare, duke u shoqëruar me valëzim të ulët.

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 0ºC deri në 12ºC
zonat e ulëta 2ºC deri në 18ºC
zonat bregdetare 3ºC deri në 17ºC

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments