Humb jeten ne diten e sotme artisti i njohur i hiteve te medha boterore

Grupi legjendar Depeche mode ka njoftuar humbjen e pianistit Andy Fletcher në moshën 60-vjeçare.Nje nga ikonat e muzikes ne Britanin e Madhe.

Në një deklaratë sonte në Twitter , grupi tha: “Jemi të merzitur per humbjen e mikut tonë të dashur, anëtarit të familjes dhe shokut të grupit Andy ‘Fletch’ Fletcher”.

“Fletch kishte një zemër të vërtetë prej floriri dhe ishte gjithmonë aty kur kishe nevojë për mbështetje, një bisedë të gjallë, një të qeshur të mirë me te gjithe.

“Zemrat tona janë me familjen e tij dhe ne kërkojmë që t’i mbani në mendimet tuaja dhe të respektoni privatësinë e tyre në këtë kohë të vështirë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *