Humb jetën në moshë të re aktori 49 vjecar pasi bëri vetv`rasje

Ylli i POWER Rangers, Jason David Frank, ka humbur jeten në moshën 49-vjeçare, është raportuar.

Aktori, i famshëm për rolin e tij si Green, dhe më vonë White, Ranger, besohet të ketë humbur jeten nga vetëv rasja, thanë burimet mediatike .

Përfaqësuesi i tij, Justine Hunt, i tha TMZ se Frank vdiq në Teksas.

Ajo gjithashtu konfirmoi vdekjen e tij me The US Sun.

“Ju lutemi respektoni privatësinë e familjes dhe miqve të tij gjatë kësaj kohe të tmerrshme, ndërsa pajtohemi me humbjen e një qenieje kaq të mrekullueshme njerëzore”, tha Hunt për The US Sun.

Ai e donte shumë familjen, miqtë dhe fansat e tij. Do t’i mungojë vërtet”.

Familja e Frank ende nuk ka dhënë një deklaratë për te.

Fjalimi për vdekjen e tij të mundshme u rrotullua në internet përpara konfirmimit pasi trajneri dhe shoku i ngushtë i Frank, Mike Bronzoulis ndau një foto të të dyve në Facebook.

“Jason ishte një mik i mirë për mua dhe do të më mungojë. Lutjet e dashura për gruan e tij Tammy dhe fëmijët e tyre, lutem që Zoti ta kalojë këtë kohë të vështirë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *