Humbe jeten kengetari i 100 hiteve nga semundja e rend

Bobby Rydell kengetari i njohur boteror me zerin e tij brilant eshte ndare nga jeta ne moshen 79 vjecare.

Ai ishte i njohur për këngët si “Wild One” apo coverin e “Volare”, si dhe për rolin e tij si Hugo Peabody në filmin e vitit 1963 “Bye Bye Birdie”.

Lajmin e kanë dhënë përfaqësuesit e tij përmes një deklarate.

Rydell ishte 79 vjeç dhe ndërroi jetë dje, më 5 prill, në Abington, Pensilvani, nga komplikimet e pneumonisë

Ai shënoi këngën e tij të parë në Billboard 100 dhe vazhdoi të kishte një karrierë me plot 34 këngë në 100 hitet më të mira dhe më shumë se 25 milionë shitje të albumeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *