Monday, May 23, 2022
HomeHumbi vajzën dhe bashkëshortin, nënës së Alesios nuk ia kanë treguar akoma..
Array

Humbi vajzën dhe bashkëshortin, nënës së Alesios nuk ia kanë treguar akoma..Manjola Cakoni është një nga personat që i mbijetuan ngjarjse që goditi Shqipërinë më 26 nëntor.

Ajo ndodhet në spitalin e Traumës në kujdesin e vazhdueshëm të mjekëve por ende nuk e di se vajza dhe burri nuk arritën të shpëtonin nga tërmeti i fuqishëm.

Në këtë tragjedi, Manjola Cakoni humbi vajzën 15 vjeçare Drita dhe bashkëshortin Kastriotin.

Ndërkohë që i mbijetuar në këtë tragjedi që ka prekur familjen është djali i saj Alesio Cakoni i cili u bë i njohur për faktin që dy lojtarët e Juves, Ronaldo dhe Bufon i dhuruan bluzën e tyre.

Ogerta Manastirliu shkruan: Për fat të mirë Manjola po përmirësohet nga dita në ditë, me shpresën që të gjejë forcën të kapërcejë humbjen e madhe! Po kujdesemi për mamin e Alesios së vogël që shpëtoi për mrekulli nga tragjedia e Thumanës, që të jetë sa më shpejt me djalin e saj dhe të ringrihen më të fortë”.

Djali i saj Alesio Cakoni, ka fituar zemrat e gjithë shqiptarëve duke u kthyer në një simbol të shpëtimit nga shembja e shtëpisë, kur vetë nga frika fëmija, “ka fluturuar” me gjithë gërmadhat nga kati i pestë. Edhe Alesio, Babin dhe Motrën nuk do ti shohë më.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments