Hunb jeten nga kovidi ne moshen 55 vjecare kengetari dhe dj i njohur

Kengetari dhe DJ Kay Slay ka humbur jeten diten e sotme pasi u shtrua ne spital nga kovidi. Ai kishte me muaj ne spital por gjendja e tij shendetesore u komplikua.

Ekzekutivi i diskografisë, nga Nju Jorku, ndërroi jetë dhe u konfirmua nga Van Silk.

Ai u shtrua në spital në dhjetor me kovid por nuk ja doli.

Hip Hop-i humbi një mjeshter të vërtetë” u shprehet miq e tij artist dhe do ti mungoj skenes dhe publikut.

DJ Slay ishte i njohur për albumet e tij The Soul Controller, The Streetsweeper dhe Accolades, ndërsa ai u përshkrua si ‘Hip Hop’s One-Man Ministry of Insults’ nga New York Times.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *