I ftohti artikut prek Ballkanin dhe vendin tone?/Ja ç’pritet në orët e ardhshme

Metereologet thone se pritet dite te ftohta dhe pranvera nuk ka ardhur ende.

Pritet në orët e ardhshme reshjet e shiut që ndodhin në veri të vendit pritet të kthehen në reshje bore gjatë natës ne vende malore.

Dhe dita e premte do te kete temperatura te uleta dhe ere.

Ndersa ne pjesen lindor do të ketë vranësira dhe ka mundësi që të rifillojnë reshjet lokale të borës. Era do të fryjë nga veriu me intensitet 6 deri në 8 bafore që do të bëjë të ftohtin veçanërisht të ashpër për sezonin që po kalojmë.

E shtuna pritet të krijohet një mot i paqëndrueshëm dimëror që do të krijohet për shkak të rrymave te ftohata që do të kalojë në vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *