I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ja sa do të shënojë termometri neser

Gjatë ditëve të fundit temperaturat e larta kanë kapluar vendin, temperature të cilat pritet që të rriten edhe më shumë gjatë ditëve në vijim.

Dita e premte dhe e shtunë do të ketë rritje temperaturash në të dyja vlerat, ku ato maksimale do të arrijnë në 35 gradë celcius.

Temperaturat do të vijojnë të jenë të larta edhe gjatë ditës së diel dhe të hënë.

E gjithe java pritet te kete rritje te temperaturave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *