Ilva Tare tregon per here te pare se cfare pune punon ne Amerike qe nga 1 prilli

Ilva Tare nje nga gazetaret me te mira te vendit tone tashme jeton larg vendit tone. Ajo jeton ne Uashington, DC ku atje eshte vendosur me familjen e saj.

Por tashme ajo ka nje pune te re.

Ilva thotë se prej 1 prillit jo vetëm që jeton në anën tjetër të Atlantikut, por ka filluar punë dhe në Këshillin e Atlantikut, Qendra për Europën. Referuar një postimi në Twitter, gazetarja tregon se i është bashkuar ekipit në Uashington dhe do të sjellë disa seri për Ballkanin.

“Jam i emocionuar të ndaj disa lajme personale: Që nga 1 Prilli, jo vetëm që jetoj në anën tjetër të Atlantikut, por kam filluar të punoj me Këshillin e Atlantikut në Uashington, DC, ku do të lançoj serinë Balkans Debrief. Jam e nderuar të bashkohem me ekipin e Këshillit të Atlantikut të Evropës”, shkruan Tare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *