Ja cfare duhet te fusni ne te qe ti beni rrobat bore te bardha

0
271

Ne kete artikull do te lexoni disa sekrete ‘’magjike” te cilat do j’u ndihmojne te lani me mire rrobat ne lavatrice:

1-Nese e mbushni lavatricen plot e perplot, rrobat tuaja nuk do te lahen mire ndaj keshillohet t’a mbushni deri ne 80%

2- Fusni nje top tenisi nese i thani rrobat ne lavatrice sepse kjo gje do t’i mbaje rrobat me te lemuara dhe me te buta.

3- Perpiquni te mos e kaloni kurre temperaturen 60 grade

4- Nese doni qe rrobat te mbesin te buta i hidhni uthull te bardhe.

5- Perdorni kripe nese deshironi te keni rroba me te bardha

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here