Temperatura ekstremisht të larta, meteorologu Hakil Osmani tregon si do marr kthes moti diten e enjte

Meteorologu Hakil Osmani tregon se kjo jave pritet mot me temperatura te larta dhe se duhet te jemi te kujdesshem.

Ai tha se:“Kjo javë do të jetë kryesisht në ndikim të motit të qëndrueshëm, duke bërë që deri në orët e mesditës do të kemi kthjellime pot pasdite do të sjellin kalime vranësirash të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillime duke krijuar mundësi për rrebeshe afatshkurtra dhe të izoluara shiu”, parashikon ai.

Por pas freskisë moti ndryshon sërish në ditët e fundit të javës, duke e bërë fundjavën edhe më të nxehtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *