Ja cfare shkruajn gazetat italiane per Elsa Lilen nga triumfi i madhe dhe perfundoj ne burg

Arrestimi i kengetares se madhe shqiptare beri buje ne lajmet si italiane po ashtu dhe ne vendin tone per shkak te nivelit te lart qe kishte ajo dhe cmimeve dhe koncerteve qe ajo ka mbajtur.

Por ajo eshte komentuar shume dhe ne mediat italiane tek gazeta “La Repubblica” shkruan se:“Flokët e mbledhur bisht apo flokët e gjatë me të cilët pak vite më parë ajo zbriste shkallët e Aristonit i kanë lënë vend një kapuçi dhe një shamie për të mbuluar fytyrën ndërsa policia e shoqëron në godinën e Komisariatit. Elsa Lila, fëmija mrekulli e këngës shqiptare, e cila debutoi në festivalin e Sanremos në vitin 2003 dhe më pas u rikthye në të njëjtën skenë katër vite më vonë, u arrestua.

Ndersa gazeta “Il Fatto Quotidiano” përshkruan se:

”A mund të zbresësh shkallët me taka?” Në vitin 2003, Pippo Baudo prezantoi kështu një Elsa Lila të re dhe të turpshme, një debutuese në Sanremo. Pothuajse 20 vite më vonë, këngëtarja italo-shqiptare u arrestua, në kuadër të një hetimi për trafikun ne rome

Ndersa gazeta “Corriere della sera” shkruan:“Nga “këngëtarja më e famshme e shekullit në Shqipëri” në vitin 1999 në dy pjesëmarrje në Sanremo (2003 dhe 2007) deri te arrestimi… Dyzet e një vjeçe, me origjinë nga Tirana, vajzë e dy muzikantëve të njohur, studente në Romë, yll i popit është tashmë në burg…”-shkruhet mes të tjerash në shkrim ku më pas jepen detaje rreth arrestimit dhe përgjimeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *