Jahti super-luksoz fotografohet në Portin e Durrësit, habiten qytetarët

  0
  125

  Durrsaket nga karantina, kane mbetur pa fjale teksa pane jahtin luksoz te ankoruar ne qytetin e tyre.

  “Falcony maltez” me 15 vela mbërriti pas 3 ditë lundrimi në portin e Durrësit mëngjesin e sotëm bashke me ekuipazhin e tij.

  Jahti konsiderohet si një prej më luksozëve turistikë dhe prenotohet gjithmonë nga biznesmenë dhe personalitete të njohura për të bërë pushimet.

  Ai eshte i gjatë 78 metra duke mahnitur jo pak durrsakët me pamjen e tij.

  Mendohet se ai është ankoruar në qytetin bregdetar me qëllim furnizimin me karburant edhe ushqime.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here