Jenifer Lopez 53 vjecarja pa pik botoksi. Trgon 4 hapat per nje fytyre pa rrudha

Me siguri e keni parë dashurinë e Jennifer Lopez-it për grimin teksa po kaloni nëpër rrjetet sociale. Megjithatë, J.Lo nuk ka frikë të tregojë veten në një gjendje natyrale. Në fund të fundit, lëkura e saj rinore është diçka për t’u marr mesim.

Lopez ka arritur ta mbajë lëkurën e saj perfekte pa asnjë ndërhyrje artificiale. “Nuk kam bërë ndonjëherë Botox deri më sot. Unë nuk jam ai person”, tha J.Lo.

“Unë nuk kam asgjë kundër njerëzve që ta bëjnë këtë; thjesht nuk është gjëja ime.” Ajo tha se po kërkon një mënyrë më natyrale për të trajtuar lëkurën e saj.

Fansat e saj mund të pyesin veten se si, në moshën 53-vjeçare, lëkura e Jennifer Lopez duket kaq e freskët, e përsosur dhe me shkëlqim. Dhe J.Lo është e lumtur të ndajë rutinën e përditshme të kujdesit të lëkurës që e ndihmon atë të ruajë gjendjen e lëkurës së saj. Së fundmi, Lopez publikoi një linjë të kozmetikës për kujdesin e lëkurës, JLO Beauty , dhe rutina që ajo ndau së fundmi përbëhet tërësisht nga produktet e saj.

Rutina e kujdesit të lëkurës është mjaft e thjeshtë dhe përbëhet nga vetëm 4 hapa, kështu që mund ta provoni shpejt vetë.

Hapi i parë është një pastrim i thellë – J.Lo lan fytyrën me pastruesin e saj.

Më pas ajo vazhdon duke aplikuar serum. Ajo tregoi se përdor serum dy herë, çdo ditë – në mëngjes dhe në mbrëmje. “Vitamina për fytyrën”, e quan ajo. “Më pëlqen ta mendoj si të marr vitaminat e mia gjëja e parë në mëngjes,” tha ajo . Lopez e lë serumin të “zhytet” dhe kalon në hapin e tretë.

Më pas vjen kremi kundër diellit. Ky është ndoshta hapi më vendimtar në të gjithë rutinën e këngëtares. Ajo tregoi se kremi kundër diellit kishte qenë sekreti i saj më i madh i bukurisë që nga fillimi i të njëzetave.

Dhe hapi i fundit është kremi i syve që ajo vendos poshtë syve dhe mes vetullave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *