Kaos në rruget e Tiranës/ Huliganët e Romës i qëllojnë me gurë makinave në qendër të qytetit (VIDEO)

Roma dhe Feyenoord do të përballen mbrëmjen e nesërme për trofeun e Ligës së Konferencave në stadiumin Air Albania.

Tifozeritë e të dy klubeve po mbushin pak nga pak kryeqytetin teksa nuk kanë munguar as trazirat. De sotme, në zonën njohur si “miaza” në Tiranë, kanë krijuar kaos teksa pas një konflikti, kanë gjuajtur me shishe dhe gurë drejt makinave që ishin të parkuara aty. Nuk dihet ende nëse kanë pasur një përplasje me mbështetësit holandezë, me të cilët kanë një rivalitet të vjet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *