Kjo jave vjen me surpiza rikthehen shirat dhe parashikimin e motit per 5 ditet e javes (TABELA)

Sipas SHMU pritet qe java qe do te vi parashikohet mot me kthjellime e vranësira të cilat prej mesjavës do të marrin karakter mesatar dhe të dendur dhe reshje te lehta shiu ne vende malore.

Kalimi i një sistemi frontal të enjten pasdite dhe të premten do të sjellë reshje shiu edhe në formën e shtrëngatave me rrufe kryesisht në veriperëndim. Temperaturat do të pësojnë luhatjet si në tabelë.Era do të fryjë juglindje e jugperëndim e lehtë e lokalisht mesatare në bregdet.

Gjatë kalimit të frontit era do të shtojë shpejtësinë e saj deri e fortë në brigjet detare duke sjellë dhe valëzim në dete të forcës deri 5 ballë. Ju urojmë një javë të mbarë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *