Presidenti ukraines jep lajmin e madh. Ushtria ruse merr goditje te fuqishme

Ushtria ruse merre nje goditje te forte diten e djeshme dhe humbje te medha numurohen ne rradhet e tyre.

Kete mesazh e jep ne nje video mesazh presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky.

Ai eshte shprehur se ruset jane ne humbje te medha.

Presidenti ukraines i ben thirje Moskes per përfundimin e luftës, por paralajmëroi se nuk do të heqë dorë nga territori sovran.

“Mbrojtësit tanë po e çojnë udhëheqjen ruse drejt një ideje të thjeshtë dhe logjike: ne duhet të flasim, të flasim me kuptim, urgjentisht dhe me drejtësi”, ka thënë ai.

Ndër të tjera Zelenskyy vazhdoi të pretendonte se më shumë se 16,000 trupa ruse ishin vrarë tani në konflikt dhe ky numer do te shkoje dhe me shume.

I bej thirrje Putin te terhiqet nga kjo lufte humbese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *