Kovidi i shkaktoi probleme Bujar Nishanit dërgohet me urgjenc jashtë vendit

0
333

Rëndohet gjendja shëndetësore e ish-presidentit Bujar Nishani.

Burime bëjnë me dije se ai është dërguar jashtë për mjekim më të specializuar.

Nishani ishte shtruar mbrëmjen e së mërkurës te Sanatoriumi pas problemeve shendetësore.

Ende nuk dihet se nga cfarë sëmundje vuan ish-kreu i shtetit, ndërsa ditën e djeshme u raportua se parametrat e oksigjenit dhe tensionit nuk ishin në gjendje të mirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here