Lajme te mira nga moti. Ikin ditet me shi behuni gati per plazh

0
119

Moti parashikohet me vranësira shtresore në bregdet e zonat e ulëta. Në lindje të vendit do të ketë më tepër kthjellime.

Në orët e mëngjesit do të ketë prani grimcash pluhuri dhe rëre kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Në orët e mëngjesit në ekstremin verior dhe lindor pika shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare dhe përgjatë vijës bregdetare e vrullshme. Era humb forcën e saj prej pasdites.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 dhe 5 ballë kryesisht deri në mesditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here