Lajmi fundit. Jepet vendimi për 3 infermieret që dhunuan të moshuarën në azil. Ja cfarë thot gjykata…

Gjykata e Pejës ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve për 3 infermieret qê akuzohen për dhunimin e të moshuarës në azilin “Orenda”.

Arrestimi i tre infermiereve ka ardhur pas publikimit të video-s ku një e moshuar dhunohej nga infermierja Aurona Pelaj. Ndërsa dy infermieret e tjera Altina Rexhepi dhe Remzije Kuqi, filmonin ngjarjen dhe qeshnin me dhunën e ushtruar ndaj të moshuarës, nënë dëshmori.

Babai i infermieres Aurona Pelaj ka treguar për mediat se gjendja shëndetësore e vajzës së tij nuk është e mirë pas ngjarjes së rëndë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *